Úvod    >   Novinky    >  

Článek v Roudnických novinách

/21.7.2022/

Článek v Roudnických novinách

SOŠ a SOU Neklanova Roudnice n. L. získala v celostátní soutěži Studuj gastro stříbrnou medaili!

 

                V restauraci Červený Jelen v centru Prahy se v pondělí 23. května 2022 konalo slavnostní vyhlášení vítězů 2. ročníku soutěže Studuj gastro, zaměřené na podporu gastronomie, propagaci gastronomických oborů a motivaci k jejich studiu. Tato soutěž je společným programem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Českého gastronomického institutu. Naše škola se ve velmi silné konkurenci umístila na krásném druhém místě.

                Zapojené školy měly za úkol vytvořit videa a fotografie propagující studium gastronomie, jako například fotografie připravených pokrmů, fotografie z výuky, videorecepty, videa propagující studium gastronomie, rozhovory s úspěšnými bývalými studenty školy, propagační videa s gastro influencery nebo známými osobnostmi.

                Tyto příspěvky pak byly sdíleny na sociálních sítích školy, mohly být zveřejněny také na soukromých účtech současných i bývalých studentů školy a dalších podporovatelů školy. Hodnotily se pouze příspěvky zveřejněné na Facebooku a Instagramu v období od 10. 1. do 28. 2. 2022, označené hashtagem #studujgastro a unikátním hashtagem školy.

                Při hodnocení byla rozhodující kvalita a originalita příspěvků, zapojení gastronomických ambasadorů, počet a dosah příspěvků. Hodnocena byla dále i celková aktivita škol a studentů v oblasti propagace gastronomie mimo sociální média, jako články zveřejněné v časopisech, novinách, bannery, způsoby náboru nových žáků do oboru Kuchař-číšník. I v této oblasti jsme byli aktivní, naše příspěvky byly uveřejněny v Krajských listech ÚK a v Roudnických novinách, umístili jsme informační billboardy na Mělníku, v Roudnici n. L. a na dalších místech, zorganizovali jsme ukázkové dny pro žáky ZŠ. Přímo před budovou školy poutá pozornost „Café vozík“, vyrobený žáky a učiteli odborného výcviku, a žáci oboru Kuchař-číšník tady prodávají kávu a cukrářské výrobky z naší dílny.

Za druhé místo naše škola získala tyto ceny:

  • Účast na vybraném semináři Kulinářského umění pro talentované žáky v Kulinářské Akademii Grosseto pro 5 studentů a 1 pedagoga
  • Gastro kurz od společnosti InterGast dle dohody pro 5 studentů a 1 pedagoga
  • Edenred Karta nabitá na částku 6 000 Kč (nákupu surovin do výuky, platba v restauraci)
  • Online webináře: Navigace ve světě výživy, Planetární strava a rostlinné alternativy, Kulinářské umění ve světě I. (v angličtině), Kulinářské umění ve světě II.

Můžeme konstatovat, že tento skvělý úspěch jistě přispěje k dalšímu zvýšení prestiže naší školy
a k zájmu o studium gastronomických oborů.

Mgr. Daniela Ondrová

Odkaz na Roudnické noviny:

https://www.roudnicenl.cz/gdpr_protection/OVQ26YAHe64syRAKdGlbt12uSAZDUd5nLQX4fee3UGCPOkFRbPsquPXB_2FF4EYzewNJEGB8ZAiA7r6mNTk7mc6AaCWyjqCQty8TuOSW8WzYY_3D

 

 

instagram
×
19. května 2021
Zveřejnění výsledků příjímacího řízení
pro všechny obory vzdělávání
virtuální prohlídka Virtuální
prohlídky školy