Úvod    >   Novinky    >  

Radní Ústeckého kraje navštívila v roudnické škole obráběcí halu i školní restauraci

/29.12.2020/

Radní Ústeckého kraje navštívila v roudnické škole obráběcí halu i školní restauraci

Roudnice škola
Radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková navštívila v doprovodu vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje Dagmar Waicové Střední odbornou školu a střední odborné učiliště v Roudnici nad Labem. Právě tato instituce byla další zastávkou nové radní po páteřních školách Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 29. prosince 2020
 
 
 

Zajímala jsem se o výuku všech oborů, nejen strojírenských a stavebních, ale i oborů služeb,“ uvedla radní Jindra Zalabáková, kterou při prohlídce jednotlivých objektů školy doprovázela ředitelka školy Helena Všetečková.

V rámci prohlídky jsme prošly zrekonstruované odborné učebny vybavené audiovizuální technikou a moderními pomůckami pro výuku oborů Instalatér, Obráběč kovů, Karosář a Sociální činnost, dále učebnu pro výuku automobilových oborů s vozidlem Škoda Octavia s připojením na diagnostiku a dataprojektor. Následovala prohlídka nové knihovny v učebně pro výuku českého jazyka, podporující rozvoj čtenářské gramotnosti, a zrekonstruované tělocvičny,“ popsala ředitelka školy Helena Všetečková. Ta také radní informovala o dokončených i probíhajících investičních akcích financovaných krajem, aktuálně je realizována oprava střech objektů školy.

Ve školní restauraci Scolarest radní ocenila špičkové vybavení pro výuku učebního oboru Kuchař-číšník a příjemné prostředí motivující žáky při odborném výcviku. Na závěr došlo také na prohlídku pracoviště odborného výcviku a odborné praxe v areálu Pracner – halu pro učební obory zaměřené na opravy automobilů a obráběcí halu.

„Škola se snaží vytvářet podněcující a inspirativní prostředí pro výuku všech oborů a směřovat zejména odborné vzdělávání k funkčnímu uplatnění žáků v praxi,“ konstatovala radní Zalabáková po návštěvě školy.

 

01
Ředitelka SOŠ a SOU Roudnice nad Labem Hana Všetečková (vlevo) provedla radní kraje pro školství Jindru Zalabákovou (uprostřed) po učebních prostorech školy

 

02
Navštívily také zázemí školní restaurace

 

03
Žáci oboru Kuchař-číšník ukázali svůj um a připravili pro návštěvu z kraje pohoštění. Vlevo vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová

 

04
Radní si prohlédla též pracoviště odborného výcviku

 

instagram
SOŠ a SOU Roudnice nad Labem
Neklanova 1806, 41301 Roudnice nad Labem
Zajímavosti Zobrazit na mapě sos.roudnice@sosasource.cz 416 831 555