Úvod    >   Novinky    >  

Nová krajská radní Ing. Jindra Zalabáková navštívila SOŠ a SOU Neklanova Roudnice n. L.

/21.12.2020/

Nová krajská radní Ing. Jindra Zalabáková navštívila SOŠ a SOU Neklanova Roudnice n. L.

Nová radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jindra Zalabáková navštívila ve čtvrtek 17. 12. 2020 v doprovodu vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu ÚK Ing. Dagmar Waicové naši školu.

 

Ing. Jindra Zalabáková se po svém nástupu do funkce chce blíže seznámit s podmínkami pro vzdělávání konkrétních škol v regionu, proto osobně navštěvuje střední školy, jejichž zřizovatelem je Ústecký kraj.

 

Na naší škole se radní ÚK zajímala o výuku všech oborů, nejen strojírenských a stavebních, ale i oborů služeb. Při prohlídce jednotlivých objektů školy doprovázela Ing. Zalabákovou Mgr. Helena Všetečková, Ph.D., ředitelka SOŠ a SOU Neklanova. V rámci prohlídky naší školy si Ing. Jindra Zalabáková společně s vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Dagmar Waicovou prošly areál školy, zrekonstruované odborné učebny vybavené audiovizuální technikou a moderními pomůckami pro výuku oborů Instalatér, Obráběč kovů, Karosář a Sociální činnost, dále učebnu pro výuku automobilových oborů s vozidlem Škoda Octavia s připojením na diagnostiku a dataprojektor. Následovala prohlídka nové knihovny v učebně pro výuku českého jazyka, podporující rozvoj čtenářské gramotnosti, a zrekonstruované tělocvičny.  Ředitelka školy také informovala o dokončených i probíhajících investičních akcích financovaných krajem, aktuálně je realizována oprava střech objektů školy. Ve školní restauraci Scolarest radní ÚK ocenila špičkové vybavení pro výuku učebního oboru Kuchař-číšník a příjemné prostředí motivující žáky při odborném výcviku.

 

Na závěr si radní Ústeckého kraje a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy ÚK prohlédly pracoviště odborného výcviku a odborné praxe v areálu Pracner – halu pro učební obory zaměřené na opravy automobilů a obráběcí halu.

 

Společným závěrem je fakt, že se škola snaží vytvářet podněcující a inspirativní prostředí pro výuku všech oborů a směřovat zejména odborné vzdělávání k funkčnímu uplatnění žáků v praxi.

instagram
SOŠ a SOU Roudnice nad Labem
Neklanova 1806, 41301 Roudnice nad Labem
Zajímavosti Zobrazit na mapě sos.roudnice@sosasource.cz 416 831 555