Úvod    >   Novinky    >  

Aktualizace - uzavření škol od 11.3.2020

/10.3.2020/

Aktualizace - uzavření škol od 11.3.2020

Premiér Andrej Babiš na dnešní dopolední tiskové konferenci oznámil, že s účinností od středy 11. března 2020 se ruší „osobní přítomnost žáků v základním, středním, vyšším odborném a vysokém vzdělávání".

Tisková zpráva ze dne 10. března 2020

 

Odkazy

 

 

Situaci podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha bude vláda průběžně vyhodnocovat stejně jako u zákazu hromadných akcí. Časové omezení zatím není stanoveno. Dle posledních informací se uvažuje o 14 dnech a následném vyhodnocení.

"Mateřských škol se zrušení výuky od středy týkat nebude," řekl ministr Vojtěch. Nejde podle něj o velké kolektivy dětí, navíc by to mělo dopad na rodiče. Podle vyjádření ministra zdravotnictví se volno netýká zaměstnanců, pouze žáků a studentů základních, středních a vyšších odborných škol.

Dle vyjádření ministra školství na webu čt 24 ve 12:53 se omezení netýká základních uměleckých škol. Odbor SMT se však domnívá, že to není zcela v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN a doporučuje ředitelům těchto zařízení ve středu a čtvrtek 11. a 12. 3. 2020 vyhlásit volný den v souladu s § 24 odst. 2 šk. zákona. Předpokládáme za toto období oficiální informaci ze strany MŠMT.

 

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)

Tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události.

Zaměstnanec tímto tiskopisem (dle § 109 odst. 5 písm. b) zákona č. 187/2006 Sb.) uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ.

Tiskopis je k dispozici v tištěné podobě na OSSZ.

 

 

Situaci dále sledujeme, informace budeme aktualizovat.

 

instagram
×
virtuální prohlídka Virtuální
prohlídky školy